Dietetyk Patrycja Michałowska

O mnie

Cześć, nazywam się Patrycja Michałowska

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w 2015 roku. Od tego czasu pracuje zawodowo jako dietetyk. Naturalnie cały czas pogłębiam wiedzę i regularnie biorę udział w szkoleniach.

Zdrowy styl życia od dawna jest moją pasją i pragnę zarażać nią innych. W mojej pracy skupiam się przede wszystkim na potrzebach pacjentów. Razem z nimi ustalam plan działania możliwy do zrealizowania. Cenię sobie stały kontakt z podopiecznymi, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej osiągnąć zamierzone cele. Staram się, by rozpisane przeze mnie jadłospisy były smaczne, ale także łatwe w przygotowaniu. Ponadto, chcę pokazać, że zmiana nawyków żywieniowych wcale nie jest taka trudna, wystarczy obrać właściwą drogę. Uważam, że takie podejście i współpraca daje wymierne efekty.

Od czego się zaczęło?

Jako nastolatka trafiłam na trening zapasów, które tak mi się spodobały, że z większymi i mniejszymi sukcesami uprawiałam tę dyscyplinę przez wiele lat. To właśnie ten sport popchnął mnie na studia dietetyczne. Ciągła regulacja masy ciała, która jest nieodłącznym elementem w sportach walki, sprawiła, że chciałam pogłębić wiedzę na ten temat, by nauczyć się móc zniwelować skutki nieprawidłowego „zrzucania wagi” i odwodnienia.

Doskonale wiem, z jakimi problemami borykają się moi podopieczni trenujący sporty walki, którzy oprócz przygotowania fizycznego do startu w zawodach, muszą również regulować masę ciała, co jest niezwykle obciążające również psychicznie. Moją misją jest pomoc w uzyskaniu limitu wagowego i prawidłowej rekuperacji po ważeniu.

IMG_2171
IMG_2263-2

W mojej pracy zawodowej, oprócz współpracy ze sportowcami, zajmuję się również żywieniowym wspomaganiem:

  • podczas odchudzania,
  • zaburzeń miesiączkowania u kobiet,
  • płodności
  • wegetarian,
  • w chorobach autoimmunologicznych (Hashimoto, RZS), chorobach tarczycy oraz problemach związanych z przewodem pokarmowym (IBS, SIBO).